Sky Tower

Zawsze lubiłam oglądać zdjęcia. Nigdy jednak nie zajmowałam się fotografowaniem, chociaż nie raz korciło mnie żeby chwycić za obiektyw. Dzisiaj postanowiłam to zmienić. Od miesiąca jestem posiadaczką mojego pierwszego NIKONA. Na pierwszy ogień poszedł wrocławski Sky Tower.

Sky Tower foto czarno-białe

Sky Tower foto czarno-białe

Seria czarno-białych zdjęć jest wstępem do kolorowego odbicia i nocnego wizerunku tego najwyższego budynku w mieście i Polsce. Całkowita wysokość wrocławskiego drapacza chmur wynosi 212 metrów. W jego dolnej części mieści się centrum handlowe. Sky Tower to również luksusowy biurowiec i apartamentowiec. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 171 000 m2 . Od 2012 roku służy miastu.

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu

Dostępna jest również opcja wjazdu na 49 piętro gdzie znajduje się punkt widokowy. Bilet normalny kosztuje 10 zł w dni powszednie i 14zł w weekendy i święta. Kasa biletowa znajduje się od strony ul.Gwiaździstej obok jednego z wejść do Galerii.

Kiedy budowali Sky Tower i z miesiąca na miesiąc piął się ku górze, wyobrażałam sobie, że to rośnie parowiec. To przeświadczenie i skojarzenie z parowcem pozostało do dziś. Nawet teraz patrząc na niego, nadal widzę wysoki, smukły komin często otoczony białymi chmurami niczym parą wydobywającą się z kotła parowca.

Reklamy

3 myśli w temacie “Sky Tower

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s